Run3D

 

Najpresnejšia diagnostika chôdze a behu Run3D čoskoro aj na Slovensku    logo

 

 Bež lepšie. Bež rýchlejšie. Bež Run3D.         

Väčšina z nás sa už stretla s možnosťou diagnostiky došľapu chodidla pri výbere obuvi v obchode. To je však len jeden z mnohých faktorov ovplyvňujúcich biomechaniku pohybu. Pohyb ľudského tela vpred je veľmi komplexný a pozostáva z viacerých menších pohybov, ktoré spoločne vytvárajú pohyb vpred.

Run3D-Clinician-Slider1

Biomechanika behu – tento termín znie komplikovane. Keď si celý proces pohybu rozdelíte na jednotlivé menšie časti, dáva to oveľa väčší zmysel. Beh je komplexný pohyb a preto vám chceme ukázať, prečo je 3D analýza zlatým štandardom, ktorú by mal každý bežec absolvovať. Ak sa pozriete na všetky dáta, ktoré Vám Run3D diagnostika vie poskytnúť, tak v porovnaní 2D analýza vám bude schopná ukázať len zlomok toho, čo vidíte – aj to nie veľmi presne!

Je veľmi pravdepodobné, že ste si niekedy prečítali alebo vám bolo povedané, že najväčším nedostatkom behu je ako veľmi je človek pronačný. Skôr, než prejdeme do podrobností, je potrebné poznať jednotlivé pohyby, ktoré využívate pri behu a uvedomíte si, že existuje celý rad ďalších faktorov, ktoré vám môžu pri behu spôsobovať problémy.

Ako vám vie Run3D pomôcť?

3D analýza je najpresnejším posúdením pohybu pri behu. Na základe vedeckého prístupu zachytáva pomocou infračervených kamier merateľné informácie z vášho pohybu na bežeckom páse. Na základe týchto informácii je schopná presne vypočítať kĺbové uhly a poskytnúť jedinečný pohľad na bežný krok jednotlivca v reálnom čase. Výsledky sa porovnávajú s databázou nezranených športovcov, aby sa kvantifikovalo riziko možnosti zranenia, zhodnotila sa biomechanická účinnosť a výkonnosť, prípadne sa odporučila vhodná obuv.

Run3D má za cieľ pomôcť predchádzať zraneniam identifikáciou rizikových faktorov, zlepšiť výkonnosť a robiť lepšie bežecké rozhodnutia.

S Run3D proti zraneniu


Výskyt poranení súvisiacich s behom je extrémne vysoký. Je to spôsobené opakujúcim sa charakterom pohybu pri behu a výsledkom nadmernej akumulácie základných reakčných síl pri každom kroku. Analýza chôdze v 3D vám pomôže znížiť riziko zranenia identifikáciou faktorov, ktoré by mohli ohroziť váš pohyb. Ak už máte zranenie, 3D analýza vám pomôže pri určení hlavnej príčiny vášho problému, aby ste mohli začať účinne rehabilitovať.

Run3D pre lepší výkon


Bežecký výkon a rýchlosť sú výsledkom mnohých faktorov, ktoré navzájom spolupracujú. Posúdenie pohybu pomocou Run3D môže pomôcť identifikovať slabé stránky a asymetrie ovplyvňujúce váš beh, aby vám pomohli dosiahnuť čiastkové zlepšenia v jednotlivých oblastiach. Každé percento sa počíta a optimalizácia pohybu môže znamenať rozdiel medzi výhrou alebo prehrou počas pretekov.

Run3D pre triatlonistov

Najlepší triatlonisti na svete sú skvelí bežci. Vybehnutie z bicykla nie je ľahké a môže spôsobiť zmeny vo vašej polohe tela, ktorá môže brániť výkonu a zvýšiť riziko zranenia. Posúdenie pohybu prostredníctvom Run3D vám môže pomôcť určiť, či máte vhodné silové a pohybové vzorce na optimalizáciu jednej z najdôležitejších sekcií triatlonových pretekov.

Run3D ako pomoc pri výbere správnej obuvi


Bežecká obuv je jedným z najdôležitejších kusov výbavy, ktorú bežec používa a preto je potrebné vybrať si tú správnu. Existuje veľa rôznych modelov od barefoot topánok, minimalistických, stabilných a neutrálnych až po topánky, ktoré majú určitú formu podpory pri  behu. 3D analýza chôdze pomáha určiť najvhodnejší typ bežeckej topánky priamo pre vás.

Run3D pre nových bežcov


Pre začínajúcich bežcov je beh považovaný za veľmi prirodzený a ľahký šport. Avšak to, čo sa zvyčajne opomína, sú niektoré veci, ktoré potrebujete mať, aby ste vedeli predchádzať zraneniam a tiež zrýchliť. Posúdenie pohybu prostredníctvom Run3D vám pomôže určiť pravdepodobnosť úrazu na základe vašich pohybových vzorcov, ako aj zlepšiť vašu bežeckú techniku.

Spoznajte svoje telo pri behu a nechajte sa diagnostikovať.

Rezervujte si termín u nás v Go Create Performance centre.

 

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.